Vinner av “Transition of the year”

Styreleder og nestleder

Dato: 28. april 2026
Publisert i:

For fjerde år på rad har Innovation Dock arrangert Impact Summit & Awards. Stavanger Taxi ble valgt ut som èn av 3 finalister i kategorien “Transition of the year”.

Stavanger Taxi var så heldige å bli kåret til vinner av denne prisen den 23.april på Tou Scene.

Denne kategorien hedrer virksomheter som har lykkes i å gjennomføre betydelig endring eller transformasjon. Kandidatene kjennetegnes av motstandskraft, høy tilpasningsevne og en tydelig vilje til utvikling. Virksomheten har demonstrert evne til å vokse i et utfordrende forretningsmiljø, samtidig som overgangen har skap positiv påvirkning for bransjen, lokalsamfunnet og selskapets interesser.

Nomineringene har vært åpne, og Stavanger Taxi ble løftet frem gjennom dette. En fagjury har deretter valgt ut oss som som èn av topp 3 finalister. Juryen bestod av representanter fra:

  • Energy Transition Norway
  • BI Handelshøyskole
  • Sandnes Kommune

Vi benytter samtidig muligheten til å gratulerer alle nominerte i samme kategori, samt vinnerene av de andre kategoriene.

Mer informasjon om Impact Awards finner du her: https://www.impactawards.no/about

Fra venstre ser vi nestleder Amed Nudem og styreleder Leif Harald Rye fra Stavanger Taxi etter å ha mottatt prisen.